Historie SUPERBETONu

2016

Renovujeme podlahu o rozloze 30.000 m2

Zúročujeme dosavadní zkušenosti a nemalé investice do profesionálního strojního vybavení na zakázce renovace drátkobetonové podlahy v hale o celkové ploše 3 hektarů. Povrchovou úpravu dokončujeme týden před termínem.

2015

Investujeme do strojního parku a školení pracovníků

Chceme zvýšit denní kapacity renovací podlah k hodnotě 1000-2000 m2 a snížit náklady i ceny. V praxi ověřujeme dosažitelnost těchto cílů. K dnešnímu dni máme dostatečné vybavení a zkušenosti k bezproblémovému provedení renovace betonových podlah v typické skladové hale o rozloze 10.000 m2 do 14 dnů za ceny, které jsme si ještě před rokem těžko dovedli představit.

2014

Nejnáročnější a zatím nejprestižnější dodávka podlah

Dodali jsme podlahy SUPERBETON do hlavního foyer, kavárny a foyer malé jevištní scény Nového plzeňského divadla v Jízdecké ulici. Do projektu si nás vybralo známé architektonické studio Helika. Optimalizujeme naše vybavení a kapacitu na provádění renovací na rozsáhlých plochách v řádech tisíců metrů čtverečních. Začínáme se zaměřovat na renovaci průmyslových a skladových hal.

2013

Máme za sebou několik velmi povedených referenčních zakázek

Na jejich základě si nás začínají všímat známá architektonická studia. Studio Cuboid nás prosazuje na kompletní dodávku podlah do brasserie v nejmodernější budově v Česku – City Green Court. Získáváme další důležitou referenci přímo na Pankráci. Rozšiřujeme portfolio strojů a vyvíjíme nové postupy povrchových úprav. Sledujeme trendy v oblasti leštěných betonů ze světa, především ze Spojených států.

2012

Usilovně sbíráme zkušenosti na mnoha menších zakázkách

Přestáváme bezhlavě chodit do každé naskytnuté renovace, začínáme přesně zjišťovat, do čeho jít a do čeho nejít (např. některé renovace starých podlah, které při sebelepším vybavení a sebelepší práci nikdy nemají šanci dopadnout dobře). Zkoušíme si několik zakázek na větších plochách v průmyslových halách. Provádíme bezpočet vzorků pro potenciální zákazníky. Nemohou uvěřit, jakým způsobem zkrášlujeme podobu jejich obyčejných podlah.

2011

Přicházíme s vlastní značkou

Po několika ostrých zkušenostech z praxe shledáváme své prvotní vybavení nedostatečným. V mnoha ohledech nevyhovuje a tak kompletně měníme hardware. Necháme si vyrábět jiný typ planetových brusek u jiného výrobce pod vlastní značkou. Podílíme se na technických úpravách strojů tak, aby lépe vyhovovali našim požadavkům. Nacházíme nové dodavatele diamantových nástrojů a stáváme se výhradním dovozcem speciálních amerických prostředků na beton značky C2. Kupujeme první americkou propanovou leštičku. Na další důležité zakázce zjišťujeme, že jde všechno mnohem lépe.

2010

Přelomový rok

Nedaří se nám nacházet aplikační firmy, které by měli o zhotovování podlah z leštěného betonu zájem. Pociťujeme spíše zájem ze strany architektů a investorů, ale nemáme firmu, kterou bychom pro provádění doporučili. Po mnoha úspěšných i neúspěšných pokusech s broušením a leštěním betonu se vrháme do boje. Z předváděcích strojů se stávají výrobní prostředky. S výborným výsledkem dokončujeme leštěnou podlahu v pivnici Smaltovna v Brně Medlánkách a ta se stává naší první referencí. Získáváme pozornost médií.

2009

Nakupujeme první “předváděcí” stroje

Představujeme technologii Superconcrete pod svým českým názvem SUPERBETON na stavebních veletrzích v Brně. Ujasňujeme si, že svoji pozornost zaměříme především na prodej vybavení pro povrchovou úpravu betonových podlah. Začínáme s pomocí předváděcích strojů získávat první zkušenosti s broušením betonu v rodinných domech a garážích svých kamarádů. Zjišťujeme, že není beton jako beton. Nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo. Zakoušíme první úspěchy i neúspěchy.

2008

Poprvé přicházíme do kontaktu s leštěným betonem

Je až k neuvěření, jak se na předváděcí akci systému Superconcrete v Itálii mění obyčejná betonová podlaha ve skladu v mistrovské dílo, ve kterém se odráží celá hala. Okamžitě chápeme potenciál této pro nás nové technologie. Rozšiřujeme náš sortiment prodávaných strojů o speciální vybavení na broušení a leštění betonových podlah.

2005

Už více než 10 let jsme na trhu

Už více než 10 let se zaměřujeme hlavně na dovoz, prodej a servis profesionální úklidové techniky a detergentů. Okrajovou částí našeho sortimentu je i prodej profesionálního vybavení pro podlaháře, převážně pro úpravu dřevěných podlah.

1991